Úvod » Komentáře zápasů

Reportáž doma 21. kolo OP

publikováno 16.05.2017 (aktualizováno 12.02.2024)

TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV – ZDISLAVICE 4:0

V sousedském derby byl první poločas vcelku vyrovnaný, kdy měli domácí trochu více ze hry a hosté hrozili hlavně ze standardek.

Skóre se změnilo hned začátkem druhé půle, když domácí po zahrání standardní situace se štěstím skórovali Machem.

Gól Štěpánovské nakopl a po hodině hry přidali po kombinaci z pravé strany Petřinou druhý gól do prázdné brány.

Netrvalo dlouho a po pěkném centru z levé strany skóroval hlavou Bernášek – 3:0.

Další šance Vobecký, Staněk a Červeňák neproměnili.

Hosté zahrozili jenom z ojedinělých brejků, které však obrana domácích zlikvidovala.

Na konečných 4:0 stanovil z penalty Janoušek za faul na Vobeckého, který přešel přes tři hráče, byl sražen a následně musel být pro zranění vystřídán.

Do konce zápasu se stav už nezměnil ani při jasné šanci hostujícího Kubálka, který netrefil odkrytou štěpánovskou svatyni.

Utkání bravurně odřídil sudí Rezek.

„První půli jsme nehráli dobře a přizpůsobili jsme se soupeři s nakopáváním vysokých balónům bez kombinace. Ve druhé půli jsme dostali balón na zem, začali více kombinovat, vytvářeli si šance a začali padat góly," dodal po utkání lodivod Trhového Štěpánova Zdeněk Kokta, který už mohl po trestu na hráčskou lavičku, a ještě chválil: „Za zlepšený výkon ve druhé půli musím kluky pochválit. Prim hrál Dan Červeňák, který odehrál nejlepší zápas pod mým vedením."

Branky: 54. Mach, 60. Petřina, 64. Bernášek, 75. Janoušek z penalty