Úvod » Komentáře zápasů

Referát venku 22. kolo OP

publikováno 23.05.2017 (aktualizováno 12.02.2024)

STRUHAŘOV – TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV 3:0

První zajímavou akci předvedli domácí v 6. minutě, kdy po přihrávce Michálka střílel vedle Kaňka. Ve 13. minutě předvedl sólo přes několik soupeřů Koblasa, avšak těsně před zakončením o míč přišel. Za chvíli se již domácí dočkali vedoucí branky, po vhazování Michálka prodlužoval míč O. Hroch na Kaňku, který otevřel skóre – 1:0. Ve 26. minutě O. Hroch našel Michálka a ten zvýšil na 2:0. Po půlhodině hry domácí J. Hroch fauloval hostujícího brankáře, zákrok byl odpískán, ale hostující D. Steiner udeřil v přerušené hře domácího hráče do obličeje a byl po zásluze vyloučen.

Po přestávce se zastřeloval struhařovský Folprecht, když ve 49. minutě po přihrávce O. Veselého trefil břevno. Vzápětí se po přihrávce bratra Jana, prosadil Ondřej Veselý a stanovil konečnou podobu výsledku na 3:0. Následně se utkání, i přes několik zajímavých situací na obou stranách, pouze dohrávalo.

Po závěrečném hvizdu již bylo jasné, že se stal Struhařov s předstihem okresním přeborníkem a po roce může vrátit do I. B třídy. „Ještě nejsme úplně rozhodnuti a necháme to na hráčích, zda si budou chtít krajskousoutěž zahrát," říká struhařovský asistent, který je ale nakloněn k postupové variantě, zvláště když si hodně hráčů už I. B třídu vyzkoušelo: „Já s trenérem Kubáskem jsme určitě pro postup a věříme, že i většina hráčů. Pokud bychom zůstali v okrese, tak by motivace hráčů opadla, protože už okres není takový, jaký býval, kvalita opadla."

Zdeněk Pessr také odtajnil poměrně snadnou cestu úspěšnou sezonou. „Kluci chodili ve velkém počtu trénovat i v zimě, na zápasy jich byl dostatek a vyhýbala se nám zranění," a přidal, také zvláštnost, proč trenér Kubásek často brzy vystřídal i pět hráčů: „Bylo nás většinou šestnáct, tak proč ne. Máme vyrovnaný kádr a kromě brankáře, průběžně vystřídal v utkáních, všechny hráče."

Branky: 15. L. Kaňka, 26. Michálek, 50. O. Veselý.

Rozhodčí: Novák.

ČK: 30. D. Steiner (TŠ).