Úvod » Sezóna 2018/2019 » reporty

Pohledem trenéra

publikováno 20.02.2024

1. kolo - reportáž - muži - venku - Libež A

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme odjeli do Libže s cílem přivést alespoň remízu.

Zápas pro nás začal smolně, když při prvním útoku domácích jsme už ve druhé minutě hry inkasovali první branku od útočníka Bucaly – 0:1.

Domácím tato branka pomohla rychle se oklepat z pohárového zápasu s Křivsoudovem, který prohráli 1:9 a byli v začátku utkání lepším mužstvem.

My jsme asi po dvaceti minutách hru vyrovnali a začali jsme se dostávat i do gólových šancí.

Tu největší měl výborně hrající Václav Lachout, když se uvolnil v pokutovém území a šel sám na brankáře, když v tom ho domácí obránce Kněžík zezadu evidentně fauloval, ale píšťalka sudího Konvičky zůstala nepochopitelně němá, takže se pokračovalo dál ve hře bez nařízené penalty i jasné červené karty.

Do poločasu, i přes některé šance na obou stranách, se skóre už nezměnilo.

Druhý poločas začal pro nás opět nešťastně, když v naší defenzívě trestuhodně propadl míč a domácí Kukla navýšil skóre - 0:2.

Nutno dodat, že tento hráč už dávno neměl být na hřišti za hodně tvrdý faul na hbitého Lachouta.

Za chvíli po obdržené brance jsme zahrávali trestný kop z více než dvaceti metrů.

Balón si postavil stoper Martin Žaloudek a krásnou pumelicí do šibenice nás dostal do kontaktu - 1:2.

V tomto úseku jsme se dostávali více do hry a měli jsme šance na vyrovnání.

Jenže nás však srazila další branka špílmachra Kováče pod klacek po střele ze skrumáže – 1:3.

Možná se už zdálo být rozhodnuto, ale domácím však začaly docházet síly, převaha byla na naší straně.

Po jedné z několika kombinačních akcí se trefil Lukáš Bernášek a opět jsme se dostali do kontaktu – 2:3.

Měli jsme i další šance, hlavně Antonín Frühauf a Josef Kopecký, které jsme ale neproměnili.

Největší šance zápasu na remízu však přišla v devadesáté minutě, kdy po pěkné akci od Pavla Provazníka přes Tomáše Staňka se dostal míč na malé vápno, kde byl osamocen Petr Vobecký, ale ten neuvěřitelně, mírně řečeno až laxně, trefil jenom ležícího domácího brankáře.

Výsledek utkání 2:3 v náš neprospěch na světelné tabuli po konečném hvizdu.

Nový štěpánovský tým čeká možná nejtěžší podzim za poslední roky, protože hraje kvůli rekonstrukci kabin všechny zápasy na hřišti soupeřů.

Doufám, že nějaké body na podzim uděláme, abychom na jaře, kdy všechny zápasy hrajeme doma, soutěž zachránili!

Kategorie: fotbal

Návštěv: 33188